Cera sucha. - Femina

Blog

W naszym gabinecie to właśnie osoby z cerą suchą stanowią większość. Można powiedzieć, że ta cera to nasza specjalność.

Kiedy mówimy o suchej cerze?

Cera sucha charakteryzuje się najczęściej jasną karnacją, widocznym matowieniem, posiadaczkom tej skóry towarzyszy uczucie ściągnięcia, szorstkości, chropowatości, a nawet, w ekstremalnych przypadkach, łuszczenie. Skóra sucha starzeje się szybciej. Jest to, częsty problem u kobiet zarówno dojrzałych, ale i młodych.

Dlaczego skóra jest sucha? 

Suchość skóry wynika z zaburzeń wytwarzania sebum (czyli takiego naszego, naturalnego tłustego kremu) oraz obniżonej zdolności do utrzymania wody w warstwie naskórka. Problem ten wynika z dwóch czynników, które dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Do pierwszych zaliczamy niesprzyjające warunki klimatyczne, zanieczyszczone powietrze i nieprawidłową pielęgnację. Natomiast choroby, uwarunkowanie genetyczne oraz naturalne starzenie się skóry, zaliczamy do czynników wewnętrznych.    

Najlepsze zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

 Skóra sucha ze względu na delikatność i szereg problemów, wymaga bardzo specyficznej pielęgnacji. Zabiegi profesjonalne w gabinecie powinny zapewnić skórze intensywne nawilżenie, dotlenienie, poprawę kolorytu, a także usunąć oznaki zmęczenia, nadać twarzy promienny i zdrowy wygląd.  Powinny również delikatnie oczyszczać, usuwać zanieczyszczenia oraz martwy naskórek, spłycać drobne zmarszczki i poprawiać elastyczność. W naszym gabinecie posiadamy szeroką gamę zabiegów przeznaczonych na problem jakim jest skóra sucha.

Polecamy zabiegi Thalgo takie jak:  

  • Ultra Beauty i Source Marine, zapewnią one maksymalne długotrwałe nawilżenie.  
  • Cold Cream Marine, który zapewnia odbudowę płaszcza hydro – lipidowego.  
  • Thalgo Iluminating odpowiada za nawilżenie i ekspresowe rozświetlenie.  

Doskonale sprawdzą się również zabiegi firmy Larens takie jak:

  • Sekret Wiecznej Młodości.

Zabiegi można połączyć z kawitacją i sonoforezą lub mikrodermabrazją, które wzmocnią działanie składników aktywnych.

Wspaniale zadziała tu bardziej inwazyjna, mezoterapia mikroigłowa.  

Zabiegi, o których piszę bogate są w szereg składników aktywnych pozwalających zadbać o odżywienie, nawilżenie skóry. Są to kompleksy LUMINOURCE oraz SOURCE MARINE, oparte na bogatych składnikach pozyskiwanych z głębin morskich, kwas hialuronowy, kolagen, srebro koloidalne, Biopeptyde Complex (peptydy kolagenu rybiego), ceramidy, emolienty, oleje roślinne oraz mocznik w małym stężeniu.      

Pielęgnacja w domu. O czym pamiętać i czego unikać.

Cała pielęgnacja domowa skóry suchej powinna być oparta na nawilżaniu oraz natłuszczaniu. Tak! Natłuszczaniu. Skórę suchą natłuszczaj odpowiednimi kosmetykami, aby wspomóc odbudowę płaszcza hydro-lipidowego, regenerację i poprawić elastyczność skóry. Staraj się używać kosmetyków natłuszczającymi na noc. Kosmetyki nawilżające będą wspomagać działanie naturalnych czynników nawilżających, które wiążą wilgoć w warstwie rogowej skóry. Do demakijażu używaj tylko i wyłącznie kosmetyków przeznaczonych dla skóry suchej np. mleczka, emulsji, płynu micelarnego, oliwek do demakijażu . Pamiętaj o toniku. Nie będą one nadmiernie zmywać ważnego dla skóry sebum. Aby oczyścić skórę z martwego naskórka raz w tygodniu używaj peelingu enzymatycznego, jego delikatność jest bezpieczna. Aby pielęgnacja przynosiła efekty należy pamiętać czego bezwzględnie unikać. Będą to kosmetyki do demakijażu zawierające alkohol, który wysusza. Mycie twarzy mydłem oraz wodą chlorowaną powoduje nadmierne zmycie warstwy sebum, natychmiastowe ściągnięcie, przesuszenie oraz może spowodować podrażnienia. Ważne jest również, aby po umyciu skóry nie pocierać.  No i oczywiście chronimy się przed słońcem, używając kremów z filtrem.

Jeśli jesteś posiadaczką takiej właśnie cery? Masz problem z doborem odpowiedniej pielęgnacji? Porada doświadczonej kosmetyczki jest rozwiązaniem na Twoje problemy.

Czekamy na Ciebie ?

Magdalena, kosmetyczka