FEMINA. Boso przez świat czyli wszystko o stopach

Blog

Warto zacząć ten artykuł od przypomnienia jak ważne są dla nas stopy. To przecież na nich opiera się ciężar naszego ciała, są naszym niezastąpionym środkiem lokomocji, dodatkowo piękne i zadbane stopy dają gwarancję poczucia piękna i kobiecości, dlatego warto dbać o nie przez cały rok.

Czym jest pedicure?

Pedicure to powszechnie znany zabieg kosmetyczny, podczas którego pielęgnujemy paznokcie oraz skórę naszych stóp.

Podczas wykonywania pedicure, w pierwszym etapie podolog przygotuje odświeżajacą kąpiel stóp. Stopy będą świeże, a naskórek zmiękczony. W kolejnym kroku skrócimy paznokcie i usuniemy skórki, usuniemy frezarką zrogowaciały naskórek. Cały zabieg odbywa się na odpowiednio przygotowanym stanowisku wyposażonym w sterylne narzędzia, profesjonalne kosmetyki oraz jednorazowe artykuły higieniczne. Podstawowy pedicure kosmetyczny trwa zazwyczaj około 60 minut.

Pedicure dzielimy na kilka rodzajów

Najczęściej wykonujemy u nas pedicure kosmetyczny. Polega on na skróceniu paznokci, nadaniu im odpowiedniego kształtu, oczyszczaniu wałów paznokciowych, wycięciu narośniętych skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórek z podeszwy. Dla wzbogacenia zabiegu wykonamy peeling oraz relaksujący masaż.

Pedicure leczniczy/medyczny/podologiczny należy wykonywać wtedy, kiedy chcemy uporać się z uporczywymi zmianami w obrębie stóp, które mają podłoże chorobowe lub mogą sprzyjać rozwijaniu się bądź pogłębianiu dolegliwych schorzeń. Procedura wykonania pedicure leczniczego jest podobna do pedicure kosmetycznego. Podczas tego zabiegu specjalista dodatkowo usuwa odciski, modzele, chorobowo zmienione paznokcie, opracowuje wrastające paznokcie oraz stosuje terapię zapobiegającą pękaniu pięt.

Pan Zbyszek pisze o tym zabiegu tak: „Bardzo miła obsługa kompetencja i zaangażowanie w prace. polecam”

Usunięcie modzeli skalpelem.

Pedicure SPA jest połączeniem pedicure kosmetycznego z zabiegiem kojąco-relaksującym. Zabieg rozpoczniemy od kąpieli zmiękczającej naskórek, następnie po skróceniu, opracowaniu paznokci oraz usunięciu zrogowaciałego naskórek na stopy zostaje nałożony aromatyczny peeling. Wykonujemy na nim delikatny masaż, podczas którego zostaje usunięty martwy naskórek. Po zmyciu peelingu na skórę stóp nakładana jest maseczka błotna, która ma na celu nawilżenie. Ostatnim krokiem pedicure SPA jest wykonanie masażu stóp i łydek. Do zabiegu wykorzystujemy gotowe pakiety firmy VOESH, Pedi in BOX. Do wyboru różne wersje zapachowe!

Pani Ewa tak pisze o tym zabiegu: „Unoszenie się nad ziemią- taki jest efekt tego zabiegu, No i piekne stopy”.

Pedicure SPA

W studio kosmetyczne FEMINA wykonujemy również pedicure rosyjski. Polega on na opracowaniu płytki paznokcia, z pominięciem podeszwowej części stóp. Rozpoczyna się tak jak każdy pedicure od kąpieli relaksacyjnej, następnie paznokcie są skracane, nadawany zostaje kształt, skórki usunięte, a wały paznokciowe oczyszczone.

Dodaj odrobinę koloru!

Każdy pedicure można wzbogacić o malowanie paznokci. Wykonywana jest stylizacja klasycznym lakierem lub lakierem hybrydowym.

Wybierz swój ulubiony kolor.

Regularny i profesjonalnie wykonany pedicure pozwoli Ci cieszyć się komfortem, dobrym samopoczuciem, pięknym i zadbanym wyglądem stóp oraz paznokci. Dodatkowo każdy zabieg gwarantuje odprężenie oraz relaks. Nieodzownym składnikiem dbania o stopy jest codzienna pielęgnacja domowa odpowiednimi profesjonalnymi kosmetykami. Specjalista dobierze najlepsze dla Ciebie kosmetyki.

Już dziś zarezerwuj swój termin i ciesz się pięknymi stopami!

Wizytę zarezerwujesz bez wychodzenia z domu TU: https://www.moment.pl/s/femina-studio-kosmetyczne?category_id=132218

Magdalena Smoluchowska-kosmetyczka