Kilka słów o higienie w Feminie. - Femina

Blog

Higiena, to słowo jest odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Czy to z powodu zwiększonej zachorowalności na grypę sezonową, czy też w obliczu zbliżającej się do Polski epidemii koronawirusa.

Dla nas w Feminie higiena jest ważna od zawsze. Codziennie dbamy o najwyższe standardy higieniczne w naszym studio.

Jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo w FEMINIE?

? Sterylizujemy narzędzia we własnym autoklawie od niepamiętnych czasów

? Kilka razy w roku robimy testy spor  ?  ? , które zanosimy do sprawdzenia do Sanepidu. Mają one na celu ocenę skuteczności procesu sterylizacji ( wyniki do wglądu)

? Dla bezpieczeństwa zbieramy dokumentację każdego cyklu sterylizacji. Automatyczny wydruk z naszego autoklawu „wypluwany” jest po każdym, zakończonym procesie wyjaławiania (do wglądu)

? Używamy jednorazowej bielizny zabiegowej: czepki, chusty zabezpieczające, pareo, myjki, prześcieradła, klapki, separatory, tacki na narzędzia…

? Jednorazowe są u nas: pilniczki, bloczki polerskie, patyczki do manicure, kapturki ścierne do pedicure, o igłach i kartridżach do poszczególnych zabiegów nie wspominając

? Stosujemy tzw. zabezpieczenia barierowe czyli owijamy/ zabezpieczamy sprzęty specjalnymi foliami, rękawami przy zabiegach z przerwaniem ciągłości naskórka

? Zasłaniamy usta maseczkami, na co dzień ?

? Używamy rękawiczek, na co dzień ? 

? Zużywamy hektolitry wszelkiej maści płynów dezynfekujących, na co dzień ?

? O myciu rąk przed i po każdym zabiegu, to aż głupio pisać, bo to oczywista oczywistość ? 

I sprzątamy, myjemy, przecieramy, pucujemy na okrągło.

Dowodem na obsesyjne dbanie o czystość i higienę w FEMINIE jest również to, że w ciągu przeszło 20 lat działalności NIGDY nie dostałyśmy nawet upomnienia od pań z sanepidu. A tych kontroli było naprawdę mnóstwo i nie zawsze były one zapowiedziane tak, jak to się dzieje dzisiaj.

Dbając o Wasze i nasze bezpieczeństwo w tym szczególnym okresie, prosimy:

➡️ Jeśli jesteś przeziębiona lub źle się czujesz ? ? ? , przełóż zabieg! Nie dziel się chorobą?, zostań w łóżku ?  ,idź do lekarza ??‍⚕️ ??‍⚕️

➡️ Jeśli to możliwe zapłać za usługę on-line. Taką możliwość masz po zalogowaniu do aplikacji ➡️ moment.pl/femina-studio-kosmetyczne.Wiemy, że na pieniądzach bytuje masa bakterii chorobotwórczych ?  .

➡️ Umyj i zdezynfekuj ? ? ręce przed KAŻDYM zabiegiem w naszym studio. Wszystkie niezbędne preparaty znajdziesz przy umywalkach w poszczególnych gabinetach oraz w toalecie.

Oto instrukcja jak skutecznie myć ręce.

➡️ Podczas kichania i kasłania zasłaniaj usta przedramieniem.

Dbajmy o siebie i ludzi w swoim otoczeniu, a będziemy bezpieczni.

Czekamy na Ciebie ? 

Marta Karwińska-Szweryn, właścicielka i kosmetyczka.