Wakacje. Słońce. Woda. Upały. Uff... Skóra chce pić! - Femina

Blog

Wakacje. Słońce. Woda. Upały. Uff… ☀️
Skóra chce pić!
A co pije skóra?
No jak to co?
WODĘ!??
Jednak, choć bardzo ważne, samo picie wody nie wystarcza. Długie leżenie w wannie? też skóry nie nawilży, wszak nie jesteś gąbką.
A więc co robić, żeby skóry latem nie przesuszać?
O letnią kondycję skóry pomagają nam dbać odpowiednio dobrane kosmetyki.
I wiem, będę to powtarzać do znudzenia, najważniejszym z nich jest dobry krem z filtrem SPF☂️. Jak dla mnie im wyższy tym lepszy. Mówię o twarzy. Mimo, że pojawiają się informacje, że nie są one do końca super zdrowe, to uważam, że nadal warto. Wciąż nie najlepiej sobie radzimy z nowotworami skóry.
OK. Zakładam, że uczciwie zabezpieczasz swoją skórę twarzy podczas letniego plażowania. Wieczorem wracasz do domu i co dalej?
Najpierw dokładnie umyj twarz czyms delikatnym. Może to byc woda micelarna Purles lub płyn micelarny w piance Thalgo. Ja polecam również spłukać buzię letnią wodą.
Na tak odświeżoną skórę twarzy zaaplikuj tonik. To często pomijany, a bardzo ważny kosmetyk w codziennej opiece nad cerą. Dlaczego? Otóż wszystkie „zmywacze” mają odczyn zasadowy, a skóra ma odczyn lekko kwaśny. Tonik przywraca właściwe pH Twojej skórze. Zapobiega to podrażnieniom, a także przesuszaniu cery. Nie oszczędzaj. Polecam przelać ulubiony tonik do buteleczki z atomizerem i obficie spryskać nim twarz. Najlepiej jak będzie to tonik bezalkoholowy np. Coconing Tonic firmy Thalgo. Jeśli masz tendencję do przebarwień, polecam Ci tonik z odrobiną kwasów Purles. Jednak warunkiem koniecznym w przypadku tego toniku jest sumienne zabezpieczanie cery kremem SPF50+!
Teraz czas na krem. Latem polecam kremy o lekkiej konsystencji, emulsje, kremo-żele. Ja natomiast, latem uwielbiam serum. To bardzo bogaty w substancje aktywne kosmetyk. Taki zastrzyk? wszystkiego co potrzebne, by mieć piękną cerę. Lubię go nałożyć na jeszcze wilgotną skórę i delikatnie wmasować.
A co jest ważne w składzie takich letnich kremów?
Zwróć uwagę na lipidy, NMF, ceramidy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A i E, NNKT. Składniki te pomagają w odbudowie cementu między komórkami naskórka. Jeżeli mamy ubytki tego cementu
(spowodowane przesuszeniem, złą pielęgnacją,opalaniem), to skóra łatwo ulega podrażnieniom, jest bardziej narażona na działanie promieniowania UV oraz innych czynników środowiskowych. Szczelna warstwa komórek naskórka i cementu międzykomórkowego zapobiega utracie wody. Tak. Tak. Tej, którą pijemy??.
Dlatego Tak ważne jest picie wody.
Na zdrowie…i urodę.
Marta Jeżeli nie wiesz co potrzeba Twojej skórze, gubisz się w gąszczu półek z kosmetykami, to zapraszam Cię na konsultację. To dobrze zainwestowane pół godziny. Dowiesz się jakie kosmetyki będą dla Ciebie najlepsze na lato.
Wszystkie kosmetyki wymienione w artykule kupisz lub zamówisz w naszym sklepie.
O zabiegach poczytasz tu
?https://www.moment.pl/s/femina-studio-kosmetyczne?category_id=146935
Na konsultację umówisz się tu
?https://www.moment.pl/s/femina-studio-kosmetyczne?category_id=148589