Smog a uroda - Femina

Blog

Dopiero początek lutego więc temat dzisiejszego wpisu może Ci się wydać cokolwiek przedwczesny.

Przebarwienia skóry

Chcę Ci dzisiaj napisać o ochronie skóry przed przebarwieniami.
Może się wydawać, że powinnam z tym wpisem poczekać do, co najmniej maja.
Otóż kochana nic bardziej mylnego.
Z moich obserwacji (25 lat w zawodzie) wynika, że najczęściej przebarwienia nasilają się, całkowicie zaskakując swoje „nosicielki”, właśnie zimą.
Dlaczego?
Po pierwsze, przez stereotypowe myślenie, że filtry tylko latem??, w tropikach. Kto myśli o nakładaniu kremu ochronnego przed zimowym spacerem? A trzeba wiedzieć, że promienie słoneczne odbite od śniegu działają z podwójną siłą. Dlatego koniecznie przed zimowym wypoczynkiem na świeżym powietrzu pamiętaj o zabezpieczeniu swojej skóry. Narty w wyższych partiach gór, oznaczają jeszcze większe zagrożenie wywołane bliskością słońca, którego zimą pragniemy jak „kania dżdżu”.
Po drugie, przez wszechobecny smog.
Najbardziej szkodliwe cząstki smogowego powietrza PM 2.5 są tak malutkie, że bez problemu dostają się w głąb naszej skóry.
Skóra jest naszą „zbroją”. Chroni nas przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak wobec PM 2.5 jest bezbronna. Jak wpływa to na stan zdrowia naszej skóry?
Może się ona stać szara, sucha, szorstka, skłonna do podrażnień. Mogą występować wypryski, popękane naczynka, przyspiesza też proces starzenia, a wraz z nim powstawanie przebarwień.
Czy możesz się bronić?
Jasne.
Przede wszystkim skuteczny i delikatny demakijaż?. Po całym na Twojej skórze powstała niebezpieczna mieszanina łoju, makijażu, zanieczyszczeń powietrza, kurzu. Koniecznie zmyj z siebie te zanieczyszczenia .
Nie wychodź z domu z „gołą” skórą. Nałóż na nią krem ochronny z filtrem? S. Pielęgnuj cerę trochę cięższymi, bardziej tłustymi preparatami.
Warto zaopatrzyć się w kosmetyki z systemem „anti-polution” oraz ze składnikami dezaktywującymi wolne rodniki.
Jeśli nie wiesz jak pielęgnować swoją cerę zapraszam Cię na konsultację. Razem ustalimy najlepszą strategię dla Twojej cery.