Jaki manicure - Femina

Blog

Dzwoni telefon: „Dzień dobry chciałam się umówić na paznokcie…”
I z naszej strony zazwyczaj pada pytanie: „A jakie paznokcie ma Pani na myśli?”?
Pomijając kwestię czy „nożne czy ręczne”? mamy do wyboru jeszcze kilka opcji.
Dzisiaj omówię tylko te, które najczęściej wybierają wielbicielki trendu naturalnego???

1. Manicure biologiczny

To technika pielęgnacji paznokci naturalnych. Opiłowujemy paznokcie, odsuwamy skórki, które następnie zmiękczamy specjalnym płynem, co ułatwia ich usuniecie/ złuszczenie. W tej technice nie wycinamy skórek!
Najczęściej na koniec nakładamy odżywkę do paznokci. Można też nałożyć specjalny olejek do paznokci i skórek.

2. Manicure klasyczny lub cążkowy


Tutaj z paznokciami postępujemy podobnie jak przy manicure biologicznym, ale teraz wycinamy skórki przy pomocy cążek do skórek. Na koniec możemy zastosować kolorowy lakier. Warto pod ciemniejsze kolory położyć bazę lub odżywkę. Zapobiegnie to przebarwianiu się paznokci.

3. Manicure frezarkowy

W tym przypadku do wykonania manicure oprócz starożytnego pilniczka, będziemy używać specjalistycznego urządzenia jakim jest frezarka. To rotacyjne urządzenie znacznie ułatwia precyzyjne opracowanie skórek i wałów okołopaznokciowych. Przy użyciu kilku profesjonalnych frezów doprowadzimy nawet najbardziej niesforne skórki do porządku.

4. Manicure japoński

Na początek opiłowujemy paznokcie i usuwamy skórki. Następnie delikatnie matowimy paznokcie, „otwierając” je na intensywną pielęgnację. Używamy do tego najpierw specjalnej pasty, którą wmasowujemy przy pomocy irchy w płytkę paznokcia. Pasta zawiera odżywczy wosk pszczeli? oraz witaminy. Następnie wcieramy puder z macicy perłowej?. Po tych zabiegach paznokcie pięknie błyszczą i są odżywione na najbliższe dwa tygodnie. Zabieg powtarzamy po upływie tego czasu. Cała seria regeneracyjna zniszczonych, suchych i łamliwych paznokci to 4-6 zabiegów, powtarzanych co dwa tygodnie.
CDN…